Pompa apa de suprafata FHM-1.5", 1500 W, 13 m
- Disponibilitate: In stoc
- Producator: Micul Fermier
- Cod produs: GF-0717
456,00 lei
Fără TVA: 376,86 lei
Coșul este gol!
Aceste pompe de suprafata centrifugale sunt ideale pentru irigaţii prin picurarea și aspersie, captare apa din lacuri, râuri, fântâni sau pentru diverse utilizări industriale.
Specificatii tehnice:
Adancime maxima: 9 m
Debit: 230 l/minut
Diametru absorbtie: 1.5 toli
Diametru refulare: 1.5 toli
H max. 13 m max
Material: Fonta
Model motor: Motor electric cu inductie cu 1.5 poli
Temperatura max. lichid 60 C
Putere motor: 1500 W ( 9.4 amper )
| Caracteristici generale | |
| Culoare | Rosu |
| Tip alimentare | Electric |
| Tip pornire | Electric |
| Tip produs | Pompa de suprafata |
| Utilizat pentru | Apa curata |
| Caracteristici tehnice | |
| Debit maxim | 13800 l/h |
| Diametru racord refulare | 1.5 inch |
| Presiune maxima | 1 bar |
| Putere motor | 1500 W |
| Temperatura maxima | 60 C |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Tip motor | Electric |
| Performante | |
| Adancime de absorbtie | 9 m |
| Inaltime de refulare | 16 m |