Pompa apa submersibila QDX10-18M, 750 W
- Disponibilitate: In stoc
- Producator: Micul Fermier
- Cod produs: GF-0752
315,00 lei
Fără TVA: 260,33 lei
Coșul este gol!
Pompa submersibilă de apă curată tip-QDX este pompa cea mai larg utilizată la irigarea terenurilor arabile, drenarea apelor din mină, precum şi pentru controlul inundaţiilor. Are o construcţie compactă, o foarte bună etanşeitate, fiabilitate, precum şi durabilitate în utilizare. Aceasta pompa nu dispune de plutitor electric. Bobinajul motorul este din cupru 100%.
Specificatii tehnice:
Sistem de prindere: metalic
Cablu alimentare: 10 m
Curent: 230 V
Debit: 167 L / min
Diametru refulare: 2"
Frecventa: 50 Hz
H max. 18 m
Material: Fonta
ATENTIE! Nu recomandam utilizarea acestei pompe submersibile la scoaterea apelor murdare, cu nisip, namol, pietris.
Tensiune: 5.2 A
Putere motor: 750 W
Turatie motor: 2860 rpm
Garantie: 24 Luni
| Caracteristici generale | |
| Continut pachet | Pompa apa |
| Culoare | Verde |
| Tip alimentare | Electric |
| Tip curent | Monofazat |
| Tip pornire | Electric |
| Tip produs | Pompa submersibila |
| Utilizat pentru | Apa curata |
| Caracteristici tehnice | |
| Debit maxim | 10020 l/h |
| Diametru racord refulare | 1 inch |
| Presiune maxima | 1 bar |
| Putere motor | 750 W |
| Tensiune alimentare | 230 V |
| Tip motor | Electric |
| Viteza maxima (rpm) | 2860 |
| Dimensiuni | |
| Greutate | 10 Kg |
| Lungime cablu | 10 m |
| Performante | |
| Adancime de absorbtie | 18 m |
| Inaltime de refulare | 18 m |